Upozorňujeme na dočasný STOP stav na objednávky bondingu vzhledem k vytížení našich kapacit. O možnosti znovu objednávání budeme informovat. Kvůli lepší přehlednosti jsme zobrazování bondingu dočasně zastavili také v mapě pokrytí. Aktuálně uváděné rychlosti a běžné služby lze u našich partnerů objednávat bez omezení. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

CETIN do konce roku nasadí vectoring u poloviny svých rDSLAMů

CETIN potvrzuje, že na podzim začne pracovat na vectoringu pro rDSLAM. „Od září spouštíme první vlnu vectoringu pro naše rDSLAMy. Do konce roku zvektorujeme přibližně polovinu všech stávajících rDSLAMů. Zbytek přijde na řadu postupně během roku 2019,“ uvádí společnost. Zákazníci se tak dočkají navýšení rychlostí připojení k internetu.

CETIN na modernizaci sítě plánuje dát 27 miliard korun, ročně to vyjde na čtyři miliardy. Firma doposud investovala 11 miliard, větší část peněz šla na budování rDSLAMů. Do konce letošního května jich bylo postaveno 4018 a každý den jich přibývá osm. CETIN také nejpozději v polovině příštího roku začne nasazovat i bonding.

Zdroj: SEDLÁK Jan. CETIN do konce roku nasadí vectoring u poloviny svých rDSLAMů [online]. Lupa.cz, 2018 [cit. 24. 8. 2018]. Dostupné z: https://www.lupa.cz/aktuality/...