Internetová televize Kuki nyní s možností vyzkoušení zdarma

Snadné řešení pro nástup DVB-T2: Internetová televize Kuki nyní s možností vyzkoušení zdarma ve spolupráci se společností CETIN

 

Přechod na DVB-T2 a blížící se vypnutí první generace digitálního vysílání v jednotlivých multiplexech děsí kdejakou domácnost. Nechcete si pořizovat novou televizi? Řešením je pořídit si pevné internetové připojení a přejít na IP televizi. S příchodem nového školního roku společnost AIM ve spolupráci se svým partnerem CETIN připravila pro své zákazníky možnost vyzkoušet si internetovou televizi Kuki zdarma. A jaké výhody přináší internetové televizní vysílání?

 

Nejjednodušším způsobem jak vyřešit přechod na DVB-T2 bez nákupu nového zařízení, je využít možnosti internetového televizního vysílání. Diváci  mohou sledovat více než stovku televizních kanálů s možností zpětného přehrávání, zobrazit si naposledy spuštěné pozice pořadu, pustit si aktuálně vysílaný pořad od začátku a využívat další chytré funkce internetové televize.

 

K pohodlnému sledování internetového televizního vysílání potřebujete kvalitní a stabilní internetové připojení. V posledních letech se po celé ČR zvyšuje počet domácností, které mají možnost objednat si pevný internet s vysokými rychlostmi. Podstatné zrychlení pro domácnosti zajišťuje v ČR společnost CETIN, a to v rámci projektu Zrychlujeme Česko. „Z celkového počtu 4,3 milionu domácností v ČR se k pevné optické síti CETIN může připojit 3,8 milionu domácností. Vloni bylo zrychleno připojení k internetu pro 1,745 milionu českých domácností a rychlost 100 Mbit/s a vyšší mohlo ke konci roku využít více než 1,633 milionu domácností,“ uvádí tisková zpráva společnosti CETIN vydaná ke konci loňského roku. Kromě pevné internetové sítě, kterou velkoobchodně pronajímá jednotlivým operátorům a poskytovatelům internetového připojení, provozuje CETIN i síť mobilní. V letošním roce překročil počet postavených předsunutých DSLAMů (uličních kabinetů, které přibližují optickou síť ke koncovým zákazníkům a tím umožňují nabízet násobně vyšší rychlosti připojení, 5000 a paralelně probíhá i výstavba optických přípojek až do bytu (tzv. FTTH).

 

Budoucnost sledování televize

 

Moderní internetové vysílání bez nutnosti řešit přechod na DVB-T2 nákupem nového televizního přístroje nebo set-top-boxu nabízí televize Kuki, která je dostupná po celé České republice. Letos nově spuštěná verze Kuki 2:0 kombinuje několik služeb: živé televizní vysílání, archiv odvysílaných pořadů a rozsáhlou videopůjčovnu. S novou Kuki může poslední generace set-top-boxů a SMART TV konzumovat také vyspělou technologii HEVC (tzv. High Efficiency Video Coding), která funguje i při nižších rychlostech internetu. Kuki rovněž nabízí přístup k vysílání z velkého množství zařízení. Sledovat ji lze na televizi, notebooku, tabletu nebo telefonu. „Další výhodou oproti původní verzi je, že nová Kuki půjde spustit na většině platforem. Aktuálně je spuštěna na Apple TV, a Samsung TV. Brzy přibude také aplikace pro LG TV. Kromě chytrých televizí lze použít také set-top box. Právě Kuki může být variantou, jak se vypořádat s nastupujícím novým formátem vysílání DVB-T2," dodává Jakub Jánský ze společnosti AIM, která službu Kuki poskytuje.

 

Kuki  k vyzkoušení zdarma

 

Kuki je dostupná nejen v České republice, ale funguje i za hranicemi, a to ve všech zemích Evropské unie. Pokud vyrazíte na chalupu nebo dovolenou, oblíbený pořad vám neunikne. A v letním období si můžete Kuki vyzkoušet zdarma. AIM ve spolupráci se svým partnerem společností CETIN připravili podzimní akci pro své zákazníky, kdy si mohou bezplatně po dobu jednoho měsíce otestovat televizi Kuki větší, včetně rozsáhlé knihovny seriálů. Pro aktivaci testovacího provozu  se stačí zaregistrovat do konta s vlastním účtem a zadat promokód „CETIN“. Internetovou televizi s nabídkou přes 140 televizních kanálů a možností zpětného přehrávání až 168 hodin si tak můžete užívat na koupališti nebo u moře. Podmínkou je stabilní internetové připojení s rychlostí minimálně 5 Mbit/s.

 

Kvalitu obrazu přehrávání si může každý uživatel upravit v nastavení služby. V nabídce je například první stanice dostupná ve 4K rozlišení (Ultra HD), kterou je NASA TV UHD. V rozlišení 4K je k dispozici také několik filmových titulů z tzv. Kuki kina. Novinkou je i snadná orientace a vyhledávání v televizním obsahu. Uživatel nepotřebuje vědět, kdy a kde je konkrétní pořad vysílán a může si ho vyhledat podle názvu, žánru, uživatelského hodnocení, nebo jmen herců či tvůrců.

 

V případě, že si chcete vyzkoušet Kuki zdarma, jděte na webové stránky kuki.cz. Pokud máte zájem o kombinaci služeb internet a televize, ověřte si dostupnost těchto služeb na stránce aimzrychluje.cz.

Přechod na stabilní internet od CETINu je jednoduchý

1.

Ověřte dostupnost

2.

Vyberte operátora

3.

Užijte si rychlost