Podzimní Partnerský den CETIN - report z akce

Jak jsme slíbili přinášíme Vám podrobný report z Partnerského dne CETIN, který se konal v úterý 19. 9. 2017 v holešovické La fabrice. Druhý ročník tohoto společenského setkání jsme uspořádali pro zástupce mobilních operátorů, poskytovatelů internetového připojení, Českého telekomunikačního úřadu, novinářů a dalších zvaných hostů. Prostory unikátního holešovického klubu tentokrát zaplnilo přes sto účastníků. Cílem bylo představení novinek, které jsme za poslední půl rok v naší síti zavedli nebo které plánujeme do budoucna, a také všeho, co jsme stihli vylepšit. Nezůstalo ale jen u šedé teorie, do odpoledního programu jsme zařadili také praktickou ukázku diagnostiky DSL linky a názornou ukázku parametrů různých druhů připojení včetně srovnání jejich kvality při hře Counter Strike Global Offensive. Třešničkou na dortu byla ukázka virtuální reality prostřednictvím Google Earth přímo z pódia.

Účastníky přivítal generální ředitel společnosti, Petr Slováček, a hned poté jsme odstartovali řetězec prezentací nabitých novinkami a důležitými informacemi. Program zahájil Petr Škop informacemi o našich národních a mezinárodních datových službách. Díky nastaveným podmínkám s více než 50 exkluzivními zahraničními partnery jsme schopni našim českým zájemcům o mezinárodní datové služby poskytnout cenovou nabídku již v řádu několika hodin. Robert Pešta a David Sýkora následně odprezentovali novinky z naší MMO nabídky, průběh projektu zrychlování fixní sítě a představili také speciální nabídku ve zrychlených lokalitách, kterou partnerům přinášíme, a kde prostřednictvím našeho broadbandu mohou koncovým uživatelům od 1. 4. 2017 nabízet rychlost připojení až 250 Mbit/s. To vše se slevou z měsíční ceny služby až po dobu 12ti měsíců od zařazení adresného bodu do této speciální nabídky. Během této prezentace také zazněla klíčová informace o tom, že ve zrychlování dál pokračujeme. Nejen že již od 1. 10. 2017  plošně zrychlíme přípojky PREMIUM z rychlosti 80 Mbit/s na 100 Mbit/s, ale od 1. 1. 2018 plánujeme na optických přípojkách spustit rychlost až 1 Gbit/s. V programu dál pokračoval Jakub Kopecký přednáškou o doprovodných MMO aktivitách a akčních nabídkách, zmínil také pilotní programu vectoringu a informoval o připravovaných aktualizacích v nabídce MMO 3.5. Ty se týkají především nové nabídky hlasových služeb ve fixní síti, s čímž mimo jiné souvisí i program její obnovy.

Dopolední program vyvrcholil představením našich nově spuštěných webových stránek www.zrychlujemecesko.cz obsahujících mapu pokrytí, na které je možné si ověřit maximálně dostupnou rychlost na zadané adrese. Kromě toho je na mapě možné zobrazit také výhledy plánované výstavby na jeden, čtyři a sedm měsíců dopředu. Všichni účastníci se dozvěděli, že nový web spouštíme jako službu všem běžným zákazníkům, kteří mají zájem o Stabilní rychlý internet v naší pevné síti. Zároveň jsme si názorně předvedli, jakým způsobem si lze internet na naší infrastruktuře objednat prostřednictvím některého z poskytovatelů, a to přímo z našeho nového webu. Ukázali jsme i to, kde je zde detailně popsáno, jak probíhá plánování a výstavba vysunutých DSLAMů a jaké překážky musíme překonávat, abychom mohli k zákazníkovi internet přivést. Tahle novinka vyvolala velký ohlas a také řadu otázek, které se nejlíp řeší u dobrého pití a jídla, a tak jsme si dali pauzu na oběd.

Odpolední část programu jsme se chtěli hlavně  bavit a to se nám také povedlo. Program zahájil Radek Myška představením našeho Dohledového centra a vysvětlením procesu řešení poruch xDSL služeb. Názorně předvedl a rozebral, jak probíhá diagnostika několika konkrétních linek. Zbytek odpoledne jsme svěřili do rukou Playzoně a skvělému moderátorovi – vyhlášenému progamerovi - Ivanovi Lazarovi s přezdívkou „DEV1“. Nejprve nám na velkoplošné 4K TV při nejhranější progamingové hře Counter Strike Global Offensive ukázal výhody pevného připojení k internetu. Následně oslovil i několik dobrovolníků přímo z publika, aby si tuhle střílečku zkusili zahrát na různých typech připojení a před všemi tak porovnali, které z nich je nejkvalitnější. Přesvědčili jsme se, že pokud chce hráč v téhle hře vyhrávat, nestačí mu jenom skvěle zvládnutá taktika. Zásadní roli tu hraje především kvalita internetového připojení - klíčová je rychlá odezva a minimální ztráty v přenosech dat. Jako bezkonkurenčně nejkvalitnější jsme v tomto ohledu vyhodnotili připojení z naší pevné sítě. Všichni v hledišti se o tom mohli přesvědčit ve chvíli, kdy sledovali hru hráče připojeného přes wifi za nasimulovaného špatného počasí nebo přes wifi, na které aktuálně „surfuje“ více uživatelů. V obou těchto případech se oproti pevnému připojení reakční doba výrazně prodloužila a prokazatelně se zvýšily i tzv. packet loss.

Skutečná lahůdka odpoledního programu na nás ale teprve čekala. Přímo na pódiu a také v blízkosti baru vytvořila Playzona dvě stanoviště, kde bylo možné si na vlastní kůži v brýlích OCULUS RIFT a s joystickem v ruce vyzkoušet virtuální realitu prostřednictvím aplikace Google Earth. V rámci odpoledního programu to předvedl dobrovolník z publika, který se přímo na pódiu v brýlích procházel po nejrůznějších koutech naší planety a všichni ostatní v hledišti to živě sledovali na velké 4K TV. Stanoviště s virtuální realitou se v následujících několika hodinách stala nejnavštěvovanějšími místy v celé La fabrice. Na virtuální procházku v Google Earth se dokonce stály fronty.

Nejen virtuální realitou živ mohl být návštěvník. V prostorách baru jsme pro všechny zájemce připravili také malou výstavku pevných telefonních přístrojů s podtitulem „Jak šel čas s telefony“. Bylo tak možné si prohlédnout např. tzv. Bruselák, telefon z roku 1958 nesoucí svůj název dle města, ve kterém v roce 1958 získal zlatou medaili za design na Světové výstavě. Mimo jiné jsme vystavili i dva funkční Dálnopisy (předchůdce faxů a dnešních emailů) a za přítomnosti našeho erudovaného kolegy, pana Ing. Vladimíra Štemberga, si mohl každý zkusit poslat zprávu, ale také se o historii dálnopisů a dalších přístrojů dozvědět mnoho dalších zajímavostí. Po skončení oficiální části jsme se ale hlavně chtěli potkat se všemi účastníky na baru. Bylo připraveno něco dobrého k snědku, dobrá moravská vína a zároveň konečně nastal čas na prodiskutování veškerých informací a nových podnětů z celého dne. O tom, že si bylo o čem povídat, svědčí fakt, že poslední účastníci odcházeli až ve večerních hodinách a dlouho po skončení programu. Také ohlasy na akci od účastníků byly plné chvály a nadšení. Letošní Partnerský den se zkrátka povedl a stálo za to na něm být. Děkujeme všem a těšíme se zase za rok.

Galerie

Přechod na stabilní internet od CETINu je jednoduchý

1.

Ověřte dostupnost

2.

Vyberte operátora

3.

Užijte si rychlost