Stabilní rychlý internet (250 Mbit/s) pro hráče v NDV

Ve čtvrtek 27.7.2017 jsme se již po třetí setkali s novináři v pražském Národní domě na Vinohradech. Tentokrát byla akce určena speciálně pro herní novináře. Právě pro hraní online mutiplayeru je totiž zcela klíčové stabilní a rychlé připojení, které jsme chtěli prezentovat. Nejen, že jsme vyzkoušeli, jaká je reálná rychlost připojení k internetu na metalickém vedení při použití výstavby FTTC (optika dovedená do předsunutého DSLAMu) a naměřili jsme na koncové smyčce sítě CETIN rychlost přesahující 250 Mbit/s. Ukázali jsme i další příklady využití technologií VDSL2 a VDSL3 a vyzkoušeli jsme i rychlost stahování 21,5 GB hry.

Hráči zároveň testovali, jak se liší herní zážitek v závislosti na použité technologii připojení a simulovaných podmínkách – kromě Stabilního rychlého internetu v naší pevné síti CETIN např. i přes wifi při špatném počasí nebo wifi, kterou používá najednou více uživatelů. Demonstrace proběhla na nejhranější progamingové hře Counter Strike Global Offensive, právě ta totiž vyžaduje co možná nejrychlejší připojení s co nejnižší reakční dobou, tzv. lagováním a ideálně i nulovým packet loss. Bonusem bylo, že celá demonstrace se přenášela online na velkoplošné 4K TV a každý měl tak možnost na vlastní oči vidět, že herní podmínky zprostředkované pevným připojením v naší síti jsou bezkonkurenčně nejlepší. To všechno navíc komentoval skvělý a v gamingové komunitě vyhlášený streamer a progamerské číslo 1 Ivan „Dev1“ Lazarov, který ukázal neskutečnou rychlost i v ovládání počítače, a to když osobně demonstroval, že připojení přes pevnou linku zůstává rychlé a stabilní i ve chvíli, kdy zároveň hrajete, stahujete a uploadujete.

Setkání to bylo skvělé a vzešlo z něj i několik zajímavých článků, některé z nich jsou dostupné online: tyinternety, idnes, reflex

Je o nás zkrátka slyšet!

Přechod na stabilní internet od CETINu je jednoduchý

1.

Ověřte dostupnost

2.

Vyberte operátora

3.

Užijte si rychlost